PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

N.O.H.A. tě bolet nebude

Publikováno 26.12.2018

Svátky už jsou pomalu za námi, břicha máme nacpané, dárky rozbalené a hned jistě odzkoušené. Všechny starosti nyní tedy můžeme hodit za hlavu a relaxovat. No a co je lepší relax než pořádná party v rytmu dnb. To si rozhodně nesmíš nechat ujít a proto doraž už v pátek 28.prosince do pražského klubu Cross, kde hlavním lákadlem bude N.O.H.A se svým dj setem a mnoho další skvělé hudby, kterou ti nadělí naše kompletní crew, Bass Beast crew a chlapci z Nuclear Factory.

Nejdříve si pojďme představit hlavní vystoupení večera, které obstará N.O.H.A. se svým dj setem. Co si vůbec pod tímto pojmem představit? Jedná se o hudební performanci nabitou elektrem a dnb. Těšit se můžeš na MC Chevy (voc.), Kaia Brown (voc.),Thom Herian na bicí a DJ FeFe. N.O.H.A. svou očividnou sympatií pro tradiční hudbu a multikulturnost rozbíjí hranice mezi různými hudebními žánry i světovými kontinenty a přirozeným způsobem tak spojuje dynamicky nadupaný groove s živým, veselým a hlavně hravým vystupováním. Nyní se v pár větách podívejme na jednotlivé členy kapely. Prvního na paškál si vezmeme MC Chevyho, který je spoluzakladatel projektu, „duše“ kapely, textař, nedílná složka bez něhož si N.O.H.U. neumíme představit, jelikož jí propůjčuje své nezaměnitelné charisma, hlas, životní sílu a energii. Druhým hlasem, avšak tentrokrát něžnějšího pohlaví je Kaia Brown. Zpěvačka, stage performer ,skladatelka a textařka, "hlas" projektu, světoběžník plná inspirace kultury z celého světa. N.O.H.A. live performance je plná masivních basů a rychlých beatů, přesto kapela dává Kaie prostor pro její osobitý projev. Dalším do party je Thom Herian, bušící „srdce“ kapely. Jen málo bubeníku na světě hraje D’n’B naživo jako on. Thomova drum-performance je zážitkem nejen po hudební stránce, avšak velice se vyplatí sledovat i jeho styl za bubny. Posledním do party koho v pátek uvidíš je DJ FeFe, jenž je „ucho“ projektu , za djským pultem, vytváří a míchá nový sound, používajíc scratching, živé efekty a dodává tak N.O.H.A. DJ setu nový, unikátní zvuk. Tímto by jsme si představili hlavní čast, ale samozřejmě nebudete ochuzení ani o velmi kvalitní support.

Začneme s naši crew ,,mámou", protože kdo jiný by řešil všechny naše problémy, aneb u nás to tak trošku funguje, že když si nevíš rady napiš Matoušovi a on to vyřeší. Volume Plus patří již mezi dobře známa jména na drum and bassové scéně, což však neznamená, že by vás neměl čím překvapit. Stále se zdokonaluje, trénuje, posouvá své hranice, díky čemuž tě ve svém setu dokáže vždy překvapit. Mainstream dohromady s neurofunkem je smrtelná kombinace, což však neznamená, že by Matouš zanevřel i na ostatní subžánry, jako jsou jump up, liquid či další. To vše zabaleno v precizních mixech vytvoří úsměv na tváři nejednomu posluchači. Pokud však preferuješ temnější polohy drum and bassu, vřele ti můžeme doporučit dalšího dj a producenta, rodáka z Mnichova Hradiště Houbasse. Ondra holduje především neurofunku a podle toho také vypadá jeho set, při němž ti začne tuhnout krev v žilách. Své sety prokládá známými i méně známými tracky, které však snesou to nejpřísnější měřítko. Dalším pánem na holení je R-Flyer. Producent a dj pocházející z Českých Budějovic v jehož setech najdeš opravdu všechno od neurofunku, přes mainstream, deep, liquid až po jump up. Jeho setům nikdy nechybí pozitivní energie, která se přenaší na všechny okolo. Filip je však také velmi nadaný producent a v nejbližší době mu bude vycházet několik věci, takže pokud v pátek dorazíte na set tohoto maníka je dost možné, že jako jedni z prvních uslyšíte některé novinky. Matarorem crew i dnb scény je Skáčko. Jeden z nejoriginalnějších dj u nás tě nikdy nezklame svým setem, jenž tě dostane svou perfektní technikou mixu a nezaměnitelnou selekcí. Na jeho příspěvek se osobně velice těším. Posledním koho si představíme je nejnovější přírůstek Drumbassterds crew Chombo, jenž se na scéně představil teprve nedávno, avšak milovníkem drum and bassu už je nespočet let a díky tomu můžete v jeho mixech nalézt některé skvosty, jenž jste neslyšeli již hodně dlouho. Radek se neomezuje pouze na jeden subžanr, avšak v jeho tracklistu nejčastěji nalezneme mainstream s neurem či liquidem a to jak starší kousky, tak nejnovější realesy. Na úplném začátku vystoupí ještě chlapci z Bass Beast crew. Jmenovitě to bude Rich & Basstien doplněni za mikrofónem o MC Nu.C. Na závěr tě potěší ještě kluci z Nuclear Factory, jenž nám celý mejdan uzavřou.

Takže se rozhodně neválej doma a doraž popít s přáteli či si jen hodit bůčkem na parket pokusit se schodit něco z toho co si nabral při pojídaní nezřízeného množství kaprů, řízku a bramborového salátu.

www.facebook.com/events/340266063405040/