PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Cross Festival 2017 - Destination Moon @ RS Meziříčko - 09.06.2017

Publikováno 05.06.2017 Přečteno 730x

Cross festival se vrací i v roce 2017. Na nové lokaci, s novým tématem a nabitým lineupem. Člověk od nepaměti zvedal oči k obloze a toužil dotknout se hvězd. Přistání mise Apollo 11 na Měsíci je zásadním milníkem v historii lidstva. Cross Festival se letos rozhodl Měsíc konečně kolonizovat a je rozhodně dobře, že náš první export do vesmíru bude právě kultura, základ zdravé společnosti. Návštěvníci mají jedinečnou možnost strávit víkend nabitý kvalitní hudbou a doprovodným programem v místech, kam lidská noha vkročila jen několikrát. I letos se držíme naší vize, že kvalitní festival nemusí návštěvníkovi utrhnout kapsu a ani za nízké vstupné nemusí zaplatit logem mobilního operátora, vypáleným na sítnici. Cross Festival byl, je a bude pro všechny a bez reklam.

Letos jsme připravili 6 podií s programem zasahujícím drtivou většinu žánrů, jejichž podhoubí Cross Club dlouhodobě buduje a dokonce několik, které budou i pro nás novinkou. 

LIVE
Naší pýchou je rozhodně laboratoř živé hudby. Ta nabídne nejen stálice jako Ventolin, HRTL nebo Justin Lavash, ale i reggae tahouny Cocomana a Messenjaha ve speciálním akustickém setu. K největším hvězdám nejen Live stage, ale celého festivalu, patří rozhodně polské trio Kamp!, které nabídne precizní hudební výlet do Manchesteru pozdních osmdesátých let a se svou energickou show sklízí zasloužený úspěch na věhlasných evropských festivalech. Velice se těšíme i na duo Echo & Tito z Izraele. Nekompromisní elektronika v kombinaci s blízkovýchodními tradicemi a procítěným ženským vokálem, jsou tím pravým soundtrackem globální vesnice, která je nám stále blíž. Naším esem v rukávu jsou pak němečtí Kids of Adelaide, dvojka, která ctí Dylanovskou folkovou tradici, říznutou skočnou americana příchutí. Loni jsme v Crossu viděli mnoho kapel, ale právě KoA jsou pro nás jedním z vrcholů. Velice se těšíme i na stoupající hvězdy VOJ & 3SKA a Lukase Landu, kteří okoření lineup procítěným písničkářstvím, prolnutým s elektronikou.

DRUM&BASS
Radost nám dělá i DnB stanice. Za podpory našich domácích crews Hoofbeats, Drumbassterds, Liquid dnb Crew, Shadowbox, Narovinu Zlomenej Podcast a Spojuje nás DnB, se nám podařilo vystavět našlapaný lineup dokonce na tři dny. Ano DnB station nabídne program až do nedělní půlnoci a rozhodně neposíláme na trávník žádné béčko. O poslední dva sety festivalu v neděli večer se postarají A-Cray a Philip TBC, takže kdo si počká, chybu rozhodně neudělá. Zahraniční účast letos reprezentuje liquid dnb producentka a vokalistka RIYA a veterán ostřejších dnnb subžánrů ROB DATA, oba z UK. Ponořit se do DnB lineupu hlouběji by zabralo příliš mnoho místa, ale mezi nejzásadnější účinkující rozhodně patří RIDO (Metalheadz), FORBIDDEN SOCIETY (FSRECS), HYBRIS (Invisible, Dispatch) a legenda domácí scény PIXIE.

TECH-HOUSE
Milovníkům pravidelných rytmů nabídneme House & Techno stage. Pátek bude patřit technu a jeho fanoušci by rozhodně neměli vynechat liveset, který předvede CITTY. 100% analogová performance jak se na techno sluší a patří. Podporu dá smetánka české scény. Svoje sety nabídnou Dmi.Try, Sta, Silhouette & NRMN b2b a chybět nesmí ani Spiritual Soundsystém a acidový kníže Ghándí. Ženský pricip budou reprezentovat dámy Dash a Eva Porating. Sobotní program se překlopí do house a tady máme opět přichystánu zásadní událost. Z UK dorazí DJ a producent, kmenový člen Dimensions festivalu, ELIPHINO. Na jeho set se u nás čekalo dlouho a o to větší radost nám jeho účast dělá. Tím ale zdaleka nekončíme, z UK totiž dorazí také členové Smokescreen Sound System, který si mnozí mohou pamatovat z Czech Teků, kde hrdě provozovali jedinou house stage. Andy Riley se ale věnuje i vlastní produkci pod hlavičkou Inland Knights, stejně jako Steve Littlemen se svým projektem Positive Divide. Těšit se budeme taky na návrat Kela Quadranta a nečekaný house set IM Cyber. Rozhodně nezklame ani veterán a vizionář Myclick, či harcovníci M&GORS.

BREAKBEAT & BASSLINE
Další výzkumná stanice nabídne směsici breakbeatu a bassline, pod taktovkou Kinetix sound systému. Nejvetší událostí bude rozhodně sobotní live show SMACKa, na kterou připraví návštěvníky kolektiv BASSLINE BUDE! a v tempu nepoleví ani garage a bassline věrozvěsti DRYMAN & DENOIR. Milovníky ještě poctivějších basů pak ráno uspokojí DUBSTEBLOG DJs. Ani breakbeat nebereme na lehkou váhu a proletíme všechny jeho odnože, od funkovějších poloh v podání Kinetix DJs až po hrubší zrno, které nabídnou SAKU, ALERT a REVIZE. Výlet do temných zlomenin provedou v b2b smršti GORY RUFFIAN, JESSE a YNE66683. Nesmíme zapomenout ani na otvírací narozeninový set rovné party CTRL ART DEL, která se oproti zadumanějším techno polohám opravdu s ničím nemaže.

TROPICO
Malým klenotem bude poblíž vodního rezervoáru Tropico stage. Pro všechny kdo tíhnou k funku, world music, reggae nebo latino žánrům jsme těžko mohli postavit nabitější lineup. Nekompromisní energickou show nabídnou MIKKIM, DJ BALTAZAR i GADJO.CZ, kterého doplní saxofonista HADASH. Reggae reprezentují Dasha Fyah, Suppafly a Selector Boldrik. Světovější zábavu nabídnou ethno eklektici WADI a ROMARIO, zatímco striktní latinu budou sekat CHONG X, BABYLON ROCKER a POCOLOCO (Cabaret Manana). Trochu toho swingového koření nabídne JAMES WING a taneční smršť v duchu Major Lazer předvede naše tajná zbraň DJane I-WET.

PSYTRANCE
Pravý kosmický zážitek na Cross festivale vám přinese Psytrance stage vizuálně ztvárněná slovenským umělcem Sayp. Na tu totiž se svojí raketou zavítá vynikající holandská djka Back To Mars, která během své cesty na svoji domovskou planetu, udělá zastávku i na naší měsíční kolonii. Její precizní mixy i vynikající selekce, díky které hrála na největších světových psytrance festivalech, slibuje nevšední psychonautický výlet. Čekejte taneční groovy set, který vám nedá vydechnout. Pořádné Brekeke na stagi udělá i český live projekt stejného jména. Výsadek doplní výzkumníci Ejczka a Ondrej Psyla s kolegy Newteckem, djane Lollou, Mr. Gorbym a dalšími, kteří se celý rok pilně připravovali na základně klubu Cross, aby v červnu mohli podniknout výzkumnou výpravu na přirozenou družici Země. A jak se na psytrance stage sluší a patří, družit se budeme až do morku kostí po obě noci.Hudební program bude doplněn filmovými projekcemi, divadelními představeními, autorským čtením a sportovními aktivitami. Pro nadšence máme připraven vesmírný ping pong – nechte se překvapit.

Odlétáme z RS Meziříčko u Měřína (D1 exit 134), v pátek 9. června a na Zem se vracíme v noci z 11. na 12. Areál naší mesíční kolonie bude simulovat nádhernou krajinu Vysočiny, včetně dokonalé repliky lesa a rybníku. Celý bude vkusně upraven vizuálním kolektivem FotonX a zájemci si mohou objednat svůj vlastní měsíční habitat pro 4-5 osob, za pouhých 1000,- CZK na osobu za celý víkend. V ceně ubytování je samozřejmě zahrnut vstup na celý festival. Kapacita je omezena! Pro rezervaci kontaktujte doktora Von Brauna na emailu crossfest1@gmail.com

Přímo na kosmodrom budou vypraveny dva speciální Spojuje nás drum n busy z Prahy a zajištěna bude kyvadlová doprava z Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Třebíče.

www.facebook.com/events/1772307209692321