PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Výročí za 6 vočí

Publikováno 12.03.2019

Už tomu je šest let, co se skloubením spolupráce naší crew s Liquid Dnb objevil na pražské drum and bassové scéně pojem Double Trouble. Party na dvou stage, s méně známými jmény, které však mají velký potenciál, taková je myšlenka celé akce. Dokladem budiž hned první Double, kde vystoupil ještě ne tolik známý Dimension. Za tu dobu jsme zažili nespočet skvělých mejdanů, přivítali spoustu výborných djs a jsme rádi, že nyní s vámi fanoušky, bez kterých by se nic z toho neudálo, můžeme oslavit své narozeniny, jenž jak mi doufáme budou ve velkém stylu. A když ve velkém stylu, tak i s pořádným line upem. Nyní se pojďme podívat na koho všeho se můžeš těšit, již tento pátek 15.3 v pražském klubu Cross.

Hlavním headlinerem večera je mladý nadějný producent a dj pocházející ze země našich jižních sousedů Skore. Rakušan který se toho nebojí a rozhodně stojí za vaši pozornost. Svou produkci vydává na labelech jako je Switch! Recordings, či Calypso. V jeho tracích převládá především surový neurofunkový zvuk, ovšem nalezneme u něj i nějaký ten jump up. Z čehož plyne, že jeho set se ponese v temnějším duchu, prokládaný kvákavějšimi pasážemi, avšak plný energie, která roztančí celou horní stage. Samozřejmostí je i kvalitní support, o který se postará celá naše crew a naši tři hosté. Nejdříve se podíváme na zoubek naši crew a posléze si představíme gratulanty z řad hostů.

Prvním pánem na holení je jako vždy náš big boss Volume Plus. Jeden z předních českých djs, jeden z otců zakladatelů Drumbassterds, člen Let It Roll bookingu. Dj, který tě svými sety baví již několik let a stále nás překvapuje něčím novým. Neuvěřitelná rychlost mixu, technicky přesný a zábavný, tak by se dalo popsat Matoušovo vystoupení. Nejčastěji od něj můžeme slyšet mainstream proložený neurem, avšak ani jedna, či dvě odbočky do jiných žánrů elektronické muziky u něj nejsou neobvyklé. Prostě ta správná diskárna, která tě vtáhne na parket a nepustí. Nyní se pojďme podívat na temnější stránku naší crew, jenž najdeš v osobě Houbasse. Dj a producent původem z Mnichova Hradiště ti naservíruje masírku toho nejlepšího neurofunku, proloženého jeho vlastní tvorbou. Za zmínku stojí, že mu nedávno v kooperaci s R-Flyerem vyšel na Raving Pandě track s názvem Fancy Stuff, jehož se jistě dočkáte i v pátek. O R-Flyerovi byla již zmínka výše, ale jenom kratičká, takže hrrr na představení tohoto dje a producenta, který tě zaujme svými sety, kde mu žádný subžánr drum and bassu není svatý. Neuro, mainstream, jump up, liquid a mnohem více můžete slyšet ve vystoupeních tohoto českobudějovického rodáka. A abych vás na něj pořádně navnadil prozradím vám, že se můžeme těšit i na jeho úplně nové tracky z ještě nevydaného EP, jehož se dočkáš již 1.4 na Empire Recordings a za mě osobně musím říct palec hore pro Filipa. Samozřejmě nesmíme zapomenout na kmeta naší crew Skáčka. Technicky jeden z nejvíce zdatných djs, který by ti uměl zahrát snad i na vypojený mixák. To je náš Skáčko v jehož setech si všimni precizních mixu a selekce, jenž kombinuje nové věci se starými jungly, potažmo reagge jungly. Pro mě osobně jsou jeho sety vždy velkým zážitkem a pravidelně mě udivuje novými a novými věcmi. Posledním djs z naši crew, já Chombo. Vždycky jsem o sobě psal jako o mladém djovi, avšak asi už se musím smířit s tím, že mladí je v trapu. Popsat sebe je však asi nejtěžší ze všeho, ale pokusím se. Moje sety jsou velice ovlivněny mým nejoblíbenějším obdobím drum and bassu, které je okolo roku 2012. Starý Metrik, Tantrum, či mnoho dalších interpetu to je to na čem si ujíždím a rád hraji, avšak nebojím se ani novějších věcí. Není pro mě ani tak důležité škatulkovat se do nějakého subžánru, ale prostě hrát to co mě baví. Takže teď bychom měli představenou celou naši djskou část crew a přenesme se na naše hosty.

Prvním,kdo s námi přijde oslavit toto jubileum je náš dobrý kamarád, skvělý dj, producent a majitel labelu Bnc Express Dj Promenade. Vlastním jménem Francesco Oliveto (pro kámoše Franta Braníku) je italský rodák žijící, pracující a hrající v matce měst a nálad Praze. Jakožto romantický jižan hledej u Promenada spíše poklidnější věci, které jsou však neskutečně veselé. Liquid to je jeho hlavní doména, ale i přesto se Francesco nebojí někdy přitvrdit. Jeho sety se nesou na pozitivní vlně, jenž ti vyčaruje nekončící úsměv na tváři. Dalším gratulantem je čerstvá krev drum and bassu John Simon. Zakladatel DBear Records, dj a promotér, jenž si i přes krátkou dobu působnosti vydobil své místo na scéně. Určitě se vyplatí ho sledovat v dalších letech a pozorovat kam bude směřovat jeho kariéra. Jeho sety jsou brutální naloží neurofunku v nekompromisních mixech. Prostě vystoupení tohoto chlapce by sis neměl nechat uniknout. Posledními z djs, jenž nám zbývá představit jsou Ozy a Ludkey, kteří jako obvykle otevřou celou noc a tím i zahájí tuto oslavu.
Ovšem nesmíme zapomenout na vokální stránku večera o niž se nebude starat nikdo jiný než-li náš dvorní Lifesize MC. Britský rodák, jehož pusa by kosila Němce rychleji než kulomet za druhý světový, patří mezi světovou špičku, jenž za mikrofonem můžeme nalézt.

Spodní stage, kterou má na starost naše spřátalená Liquid DnB crew tentokrát rozehraje rakouská dvojka Air.K & Cephei. Tito talentovaní producenti našli své čestné místo v katalogu známého labelu Integral Records, což svědčí o tom, že jejich hudba má rozhodně co nabídnout a patří k tomu nejlepšímu z nové vlny liquid a soulful drum and bassu. Air.K & Cephei, vlastními jmény Johannes Erker a Uwe Kesselbacher se jako producentské duo poprvé objevuje roku 2013. Do širšího povědomí fanoušků se však dostávají až svým uhrančivým trackem „Savannah“, který vyšel v roce 2016 na značce Fokuz Recordings. Od té doby stoupají strmě vzhůru, a s klidným svědomím můžeme říct, že každý jejich další release patří mezi skutečné perly a vůbec k tomu nejlepšímu, co můžete mezi novými talenty současného liquidfunku najít. Těšte se tak na set plný jedinečných melodií a dech beroucí atmosféry. Samozřejmě ale na březnovém Double Trouble nebudou chybět ani zástupci pořadatelské Liquid DnB Crew. Ta se nyní představí v kompletním složení, což je další důvod, proč si nenechat tento mejdan ujít! Svými sety vám tak rozproudí krev v žilách Blofeld, Fallen Gemini, Runky, SHFT, Theya a Stanjah. Takže si poctivě vyznačte v diářích pátek 15. března, v klubu Cross svátek všech milovníků atmosférického drumandbassu, protože jednou za čas je také potřeba odhodit své starosti za hlavu a nechat se zahřát příjemnou hudbou ve společnosti lidí, kteří jsou na stejné vlně a chtějí si vychutnat jen a pouze prožitek z hudby.

Nu což všechno jednou končí a i tato tiskovka se nachýlila ke svému endu. My se již nemůžeme dočkat pátku a doufáme, že vy jste na tom stejně, protože tahle oslava bude legendární. Samozřejmě jsme si pro vás připravili i nějaké to překvapení, takže pokud tě zajímá co to bude, doraž v pátek do Crossu a přesvědčíš se sám.
PS: Jo vlastně jedno překvapení už je stejně venku a to vstup do 21:00 za 6 vočí. No neber to, tohle by ti ani Horst Fuchs nenabídl a že ten měl někdy fakt super nabídky

www.facebook.com/events/2227314620670600

Zatím není naplánovaná žádná akce.

reklama