PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Jedeme dál bejby

Publikováno 19.01.2020

První Double Trouble v novém roce se nám nezadržitelně blíží a rozhodně bude o co stát. Dva zahraniční headlineři, kvalitní support a spousta dobré hudby, která tě nepustí domu dřív než ráno. Takže si pátek 24. ledna zapisuj do a přijď si užít pořádnou párty.

2019
Nejdříve se spolu zevrubněji podíváme, jak se nám s Double Trouble dařilo minulý rok. Celkem jsme se viděli v Crossu s dvouměsíčními odstupy 6x a to vždy při pátečním večeru. Kdybychom to přepočetli na hodiny, vychází nám 120 hodin čisté hudby. Jinak řečeno 5 dní nepřetržité párty. 72 hodin (3 dny) připadá na horní stage pod naši Drumbassterds taktovku a 48 hodin (2 dny) obstarala na spodní stage Liquid crew. To už jsou docela slušná čísla. Ovšem hlavní jsou přeci djs a i těch se na Doublu ukázala pěkná řádka, celkově 59. Ze zahraničí k nám přicestovalo 25 vystupujících z deseti různých národností, kdy nejčastěji 5x to byli sousedé z Rakouska a Slovenska. Domácích djs se představilo 34 a vždy jsme započítali jenom jednu návštěvu, takže i pokud dj hrál na DT víckrát je započítán pouze jedenkrát. Samozřejmě vypisovat sem všechny národnosti, které se u nás ukázali by bylo nepraktické, proto najdeš dole pod článkem přehlednou tabulku. Dál jsme se podívali na zoubek tomu, kolik vlastně vystoupí za jeden DT djs a za loňský rok jsme se dobrali k průměru 20. Posledním co stojí za pozornost je návštěvnost, kterou jste nás poctili. Pokud sečteme prodané vstupenky s guest listem dostáváme za uplynulý rok přes 5000 návštěvníku, což už je skoro stejně jako obyvatel Malé Strany nebo Vamberku. Za takhle velké číslo jsme velice vděční a děkujeme všem fans za intenzivní a nekončící přízeň. Závěrem bych dodal, že zdrojem  byl Facebook s jednotlivými událostmi a wikipedie. Tím bych tuto odbočku do minulého roku uzavřel a nyní se pojďme podívat, co nás čeká na v lednu.

2WHALES (RU)
Jako headlineři horní stage se představí 2Whales, nadějné ruské duo z města Vologda ve složení Bogdan a Jaroslav. Kluci se spojili dohromady poměrně nedávno, před třemi roky a inspirovaní místními umělci se začali zapisovat do podvědomí posluchačů svým osobitým stylem neurofunku, kde prim hrají hlubší a temnější bassové linky. Z jejich produkce nás nejvíce oslovili tracky Slow Down (Shell Shock Recordings) a Suicide (Bassterse music). Ovšem asi nejvíce provařený je Jade - Man Eating Lizard Dragon (2Whales remix) s kterým chlapci dokonce vyhrali Eatbrain remix contest. O kvalitě jejich produkce také svědčí, že se již několikrát dostali do Top 100 DNB Beatport Releases.

SUPPORT
Samozřejmě tě čeká i kvalitní support, kdy budeme mít trojitou návštěvu z Německa. Jmenovitě se můžeš těšit na Dubtunes, sMa a vám již dobře známého Jay Jay Gouvea, který se před nějakým časem na Doublu objevil se svým setem. Jinak jak už je zvykem, celou akci odstartuje dvojice Ozy a Ludkey.

DRUMBASSTERDS
Z naší crew se můžeš těšit na 2/3 bandy aka 4 djs. Volume Plus, Houbass, Skačko a Chombo. Upřímně je jedno koho si vybereš, ale jistojistě dostaneš sety, které tě donutí vlítnout na stage. No a rozhodně zajdi omrknout i Bassterdshop, který najdeš na horní stage u baru!

LIQUID STAGE
Kluci si tentokrát na dolní stage pozvali britské producentské duo, které se díky své kvalitní produkci vyšvihlo v poměrně krátké době do širokého povědomí mnoha příznivců dnb po celém světě. Se svými vibes kluci zakotvili rovnou u renomovaného labelu Shogun Audio. Řeč je o projektu Koherent, jenž tvoří dvojice Luke Nicholls a Josh Ackermann. Ti se poprvé blýskli svým releasem na značce SHGN:ltd v roce 2017 a od té doby leze z jejich spolupráce jeden skvělý track za druhým. Proto není divu, že jejich hudbu uslyšíte často v setech jmen jako je London Elektricity, Noisia nebo třeba Hyroglifics, což značí jen jedno, a to že jejich hudba širšího spektra počínaje od liquidu a až po temný deep rozhodně stojí za pozornost. Zkrátka jsou jedni z těch, o kterých nemáme pochyb, že budou určovat nové trendy na světovém dnb písečku a rozhodně se od nich dočkáme v budoucnu spousty dalších zajímavých releasů. Jako cz support se představí Djské duo Audiocuts, kteří mají na svém kontě nějaký ten support velkých hvězd a vědí, jak dostat parket do té správné nálady. Nebudou chybět ani manželé za mixem - Lee Meow a Fallen Gemini jako duo Far Horizon, a celý line up ještě doplní slečna Crystal a pánové z Liquid Kru, Runky a Stanjah. Tak nebuď konzerva a vyraž za kulturou!

PŘEHLED NÁRODNOSTÍ NA DT
Rakousko - 5
Slovensko - 5
UK - 4
Srbsko - 2
Rusko - 2
Polsko - 1
Itálie - 1
Německo - 1
Belgie - 1
Švýcarsko - 1
ČR - 34

VSTUP
Akce startuje ve 20:00 a předpokládaný konec je v 8:00. Vstup je 100 czk do 22:00, poté 150 czk.


Doufáme, že už jste pořádně navnaděný a užijeme si společně první Double Trouble v roce 2020. Těšíme se na vás!
www.facebook.com/events/420933655255493

Zatím není naplánovaná žádná akce.

reklama