PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Pondělní Rychlovka s Dexide

Publikováno 09.10.2017 Přečteno 1117x

Žádné sladké řeči kolem, žádná dlouhá předehra, neradi ztrácíme čas a tak jdeme rovnou na věc. Je tu opět začátek týdne a tím pádem i naše Pondělní Rychlovka! Dnes jsme si to rozdali se zástupcem Luxor & Neurofunk Will Never Die crew, promotérém mejdanu X-Massacre, DJem Dexide!

DEXIDE
Za gramofony poprvé postavil již v roce 1999 a v téže roce založil Luxor sound system. Vždy více tíhl k rovnému beatu, ale již od začátku své kariéry experimentoval i s dnb a breaks. Na začátku roku 2013 přičichl k darkstepu a neurofunku a totálně těmto stylům propadl díky temnému a psychadelickému soundu, který vždy preferoval i v technu. V téže roce se také stal rezidentem pražského klubu Storm. V roce 2015 se umístil na třetím místě Czech Dnb Awards 2014 v kategorii objev roku a za svou krátkou dnb "kariéru" si již stačil zahrát s velkými jmény neurofunkové scény jako Black Sun Empire, The Upbeats, State Of Mind, Ed Rush, Mefjus, Optiv & BTK, Billain a dalšími.  V roce 2014 se stává členem Neurofunk Will Never Die, se kterou nyní vystupuje.

01) Jak si přišel ke své DJské přezdivce? Proč / podle čeho sis vybral svůj DJ nick?
No musím se přiznat, že ho vytvořil náhodný generátor slov :) Už jsem fakt asi půl roku nemohl na nic přijít, tak jsem do generátoru dal moje jméno a LXR (moje crew) a vyšlo mi Dexid, za to jsem šoupnul E a bylo to.

02) Cross, Storm, nebo?
No jelikož pro Storm pracuju a mám to tam fakt rád, tak určitě Storm. Ale Cross má také své kouzlo, byl jsem u toho, když vznikal a je to fakt unikátní klub!

03) Klub, nebo open-air?
To je težký..spíš preferuju open air, ale nesmí bejt nějak moc hnusně, bahnoparty nejsou nic pro mě.

04) Tisíc tracků za minutu, nebo žádný spěch?
Rozhodně žádný spěch. Popravdě mě sere, kam se dnb s délkou tracků dostalo, mě bavěj dlouhý propracovaný mixy a ne to tam sázet jak ředkvičky :)

05) Tvých aktuální top 5?
No to nebude lehký vybrat jen 5, ale asi takto:
Disphonia, Kryptomedic – Back To The Oldschool
Signs – The Pursuit
Kutlo – Crock
The Clamps – Spaz Out
Blaine Stranger - Chat Shit, Get Banged

06) b2b, nebo samostatná jízda?
Jsem spíš solo rider ale když sedne b2b, taky mě to ba.

07) MC, nebo zahodit mikrofón?
Preferuju bez MC..ale je pár vyjímek..třeba s iLL Minded je to pecka..ví, kdy hajpovat a kdy držet hubu :D

08) Tvůj oblíbený český a zahraniční producent / dj?
Český producenti Rido, A-Cray a Symplex (sorry, nemůžu vybrat jen jednoho). Zahraniční určitě The Clamps, to je fakt hodně nadanej týpek!

09) Na čem v současnosti pracuješ?
No už asi půl roku chci nahrát nový promo set, ale jsem bohužel zavalen prací..snad mi to brzy vyjde. Dále se učím produkovat dnb, zatím mi to zní furt jak techno, které už dělám roky :)

Dexide

10) Track, který Tě vždycky zvedne ze židle?
Noisia - Dustup

11) Na jakou párty bys poslal svého největšího nepřítele?
Na EDM, třeba Magnetic? :D

12) Pivo, nebo panáky?
Určitě pivo, po panákách moc řádim :)

13) Prsa, nebo zadek
Kozyyyyyy :)

14) Vzpomínky na první pořádnou párty?
No to už je fakt dávno, byl to OverThere v KD Ládví, myslim 1997? :)

15) Čím se bavíš ve volném čase?
Hudba je mým koníčkem, takže DJing, když čas dovolí, tak produkce. No a teď mám 4 měsíčního synka, takže volný čas také věnuju jemu, je to fakt boží vidět jak roste a dělat s nim kraviny :)

Díky moc že jsi si na nás udělal čas, přejeme ať se povede nahrát promo set a ať šlape dnb produkce! My doufáme že se vám Pondělní Rychlovka líbila a vy podpořte Davide ZDE na jeho facebooku.