PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Pondělní Rychlovka s Fantek & Pex

Publikováno 16.07.2018 Přečteno 1649x

Žádné sladké řeči kolem, žádná dlouhá předehra, neradi ztrácíme čas a tak jdeme rovnou na věc, to je Pondělní Rychlovka! Dnes jsme si to rozdali s Frýdecko-Místeckou dvojkou Fantek & Pex, tak čti a bav se!

FANTEK & PEX
Dj'ské duo pocházející z Frýdku-Místku, známe především svými energickými a svižnými mixy. Tito odchovanci klubu Stoun, se na scéně pohybují od roku 2011, za tu dobu získali již spoustu zkušeností a zahráli si na mnoha klubových akcích a festivalech s českými i zahraničními jmény. Oba jsou jednimi ze zakladatelů projektu Trifecta, ve kterém se s ostatními členy snaží pozdvihnout elektronickou hudební scénu Frýdku-Místku a jeho okolí. Fantek se také věnuje vlastní produkci a to hned v několika projektech spojených s elektronickou hudbou. Minulý týden jsme na našem youtube kanále také zveřejnili jejich guest mix, který má spousty kladých ohlasů!

01) Jak si přišel ke své DJské přezdivce? Proč / podle čeho sis vybral svůj DJ nick?
Fantek:
Má přezdívka vznikla na střední škole. Původně jsem měl ještě jinou přezdívku, kterou jeden z mých spolužáků zkrátil a říkal mi Fanto. Já se v tom období věnoval hlavně Teknu a v tu chvíli jsem dostal nápad udělat jednoduché slovní spojení. Když sem se začal věnovat i Drum & Bassovému žánru, už jsem to neměnil a nechal tak :)
Pex:
Už je to jako klišé, ale byl to můj nick v Csku :D

02) Cross, Storm, nebo?
Stoun (srdcovka). Je to klub kde jsme dostali první příležitost vystoupit a jsme tam pořád jako doma. Ale těžko se rozhodovat, měli jsme tu čest zahrát jak v Crossu tak Stormu a oba kluby mají svou atmosféru.

03) Klub, nebo open-air?
Open-airy jsou super, ale za nás určitě klubovky a hlavně ty povedené! :D

04) Tisíc tracků za minutu, nebo žádný spěch?
Máme svoje tempo a záleží jak to sedne. Oba samozřejmě preferujeme rychlejší mixy, pravidelně se střídat za mixem a bavit lidi. To se ostatně můžete přesvědčit v našem guest mixu, který jsme si pro Drumbassterds připravili! Tak snad se bude líbit :)

05) Tvých aktuální top 5?
Fantek:

Current Value - Don't Leave
Wilkinson - Decompression
Camo & Krooked - Honesty
Lil Uzi Vert - Xo Tour Lif3 (Upgrade Bootleg)
Synergy - Dark Machine
Pex:
State Of Mind - Lockdown
The Clamps - Nerves
Computerartist & QO - Get Down (Rido Remix)
Fourward & Signal - Aversion
Dimension - Techno

06) b2b, nebo samostatná jízda?
Většinou hrajeme spolu takže b2b, ale ne že bychom to neuměli rozbalit každý sám! :)

07) MC, nebo zahodit mikrofón?
Těžko říct. Nevadí nám, ale né vždy to mělo tu správnou chemii.

08) Tvůj oblíbený český a zahraniční producent / dj?
Fantek:

No, těch je opravdu hodně, ale zrovna mě napadají například Rido, Madface, Symplex nebo třeba Culture Shock, BSE a Camo & Krooked.
Pex:
Za česko určitě Qo. Mám rád jeho specifický zvuk, energické tracky a hlavně je to kluk z "vedlejší dědiny" :D
Ze světa nejspíše State Of Mind, protože trackem Sun King odstartovali moji lásku k Drum and Bassu a i po tolika letech mě jejich tracky stále baví.

09) Na čem v současnosti pracujete?
Hehe, no v současnosti hlavně vstřebáváme dojmy a zážitky z letošního Beats For Love, kde jsme si po The Upbeats skvěle zahráli! Jinak se věnujeme rozvoji našeho nového projektu Trifecta, kde se společně s dalšími členy snažíme pozvednout hudební scénu ve Frýdku-Místku a okolí. Připravujeme hned několik parties pro klubovou sezónu, která začne hned tou první a to konkrétně Trifecta Night vol.2, 21.9 v Ostravském klubu Marley. Kromě toho se jako Trifecta podílíme naletošním Future Control Open Airu, který se bude konat 31.8 v Třinci a my se zde postaráme o druhou stage v rytmu rovných beatů. No a poslední řadě se hlavně věnujeme přípravám na blížící se Let It Roll, kde nás také budete moct slyšet! :)

10) Track, který Tě vždycky zvedne ze židle?
Fantek:

Ram Trilogy - No Reality (Noisia 2007 Remix)
Pex:
Chase & Status - Hypest Hype

11) Na jakou párty bys poslal svého největšího nepřítele?
Cha, ten ať spočne doma! :D

12) Pivo, nebo panáky?
Fantek:

Těžké. Stává se totiž, že se to občas malinko zvrtne :D
Pex:
Za mě určitě panáky.

Fantek & Pex

13) Prsa, nebo zadek?
Fantek:

Zadek!
Pex:
Prsa :)

14) Vzpomínky na první pořádnou párty?
Fantek:

Vzpomínky? Mlhavé :D Pořádných párty bylo plno. Na jedné se mi podařilo usnout pod djským pultem a pak o mě měli strach, protože mě nemohli najít :D
Pex:
Asi někdy v roce 2008, kdy v havířovském Kulturním domě vystoupili Black Sun Empire. Tenkrát jsem ani nevěděl kdo to pořádně je :D

15) Čím se bavíš ve volném čase?
Fantek:

Toho volného času poslední dobou moc není, ale pokud zrovna nepracuju nebo někde nehraju, tak se snažím co nejvíc věnovat své přítelkyni. Také se věnuji hudební produkci a to hned ve třech projektech - kromě Fanteka jsou to Variants a The Slims. Všechny najdeš na soundcloudu!
Pex:
Samozřejmě hudbou, ale rád uteču někam na hory.

Díky moc za odpovědi, ať se vám daří rozhýbat scénu a stejně tak, ať šlape produkce! No a společně se vidíme 11.srpna na Double Trouble v Crossu. Doufáme že se vám Pondělní Rychlovka s Fantek & Pex líbila a budeme rádi když je podpoříte ZDE na jejich facebooku.