PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Pondělní Rychlovka s Hrounex

Publikováno 30.07.2018 Přečteno 1010x

Žádné sladké řeči kolem, žádná dlouhá předehra, neradi ztrácíme čas a tak jdeme rovnou na věc, to je Pondělní Rychlovka! Dnes jsme si to rozdali se členem projektu Drumcity + redaktorem a předsedou Komise pro rozhodování ve věcech vyloučení z DnB scény, kterým je Hrounex!

HROUNEX
Kryštof Hron aka HrouneX se hudbě věnuje od 11ti let, konkrétně hraním na kytaru, v 15ti se přidal klavír a s tím i první objevy elektronické hudby. V 17ti postupně přechází z dubstepu na DnB, v 18ti se dá považovat za regulérní dnb head a vzhledem k lásce k hudební performenci na sebe nenechala dlouho čekat chuť na playery. Za začátek se dá považovat hraní v clubu Storm na party DnB Wednight v roce 2015, které sice nebylo nikterak přelomové, ale dá se považovat za začátek jeho kariéry. Od té doby hraje kde může, snaží se nabírat skills a 11. srpna 2016 spoluzakládá pardubický DnB projekt DrumCity, který se těší celkově slušné přízni okolí. V současné době ho čeká první hraní na Let It Rollu a poté na Outdoor Ravu, mimo jiné, se začíná věnovat i vlastní produkci. Zaměření bylo po celou dobu primárně na dancefloor, nyní už přitvrzuje, nicméně v oblibě má zpravidla cokoliv, co disponuje základním jednoduchým beatem, neholduje příliš zlámaným věcem.

01) Jak jsi přišel ke svému nicku / přezdívce?
Hrounex mi řikal kamarád na středním který jezdil na skejtu. HrouneX je totiž původně  nick Jirky Hronka, což je Český skejťák a hodně dobrý. Mě se ta přezdívka líbila a tak sem ji vzal za svou, s Jirkou jsem si psal a nikterak mu to nevadí. A u obou je samozřejmě hlavním důvodem naše příjmení.

02) Cross, Storm, nebo?
Storm, jednak tam působím a navíc je to pro mě srdcová záležitost, množství mejdanů, které jsem tam zažil se nedopočítám. Ovšem nic proti Crossu, líbí se mi taky a rád si tam zahraju, nebo tam zajdu.

03) Klub, nebo open-air?
Open air. Nic nenahradí pohled na stage s pozadím zapadajícího slunce, korun stromů a čerstvého vzduchu.

04) Tisíc tracků za minutu, nebo žádný spěch?
Tady bych použil termín "zlatá střední cesta".  Ovšem možná by se sem hodilo větší klišé, konkrétně "každý to má jinak". Tisíc Djů, tisíc setů. Já osobně teda preferuju pomalejší přechody, v zásadě hraju techniku kterou jsem pojmenoval "drop přes drop", ačkoliv asi nejsem první, kdo takhle hraje, jedná se jednodušše o to, že hraju neustále double dropy a způsobem, že když u jednoho tracku přichází jeho druhý drop (tracky jsou obvykle koncipovány stylem: INTRO - 1. DROP - MEZIHRA - 2. DROP - ZÁVĚR)  , tak spolu s ním se blíží první drop tracky, která bude následovat po něm a posléze tyto 2 tracky udeří dohromady. Tudíž sice to může trvat déle, nicméně skoro vůbec mi nehraje pouze jeden kanál, vždy je slyšet nějaký mix, od toho podle mě dj je.

05) Tvých aktuální top 5?
Decoder & Substance Ft. Susie Ledge & Jakes - Red (Document One Remix)
Tuff Touch - Javelin
Akov - Retribution
Dimension - Jet 
Black Sun Empire & State of Mind - Uncounscious

06) b2b, nebo samostatná jízda?
Radši hraju sám a to z prostého důvodu. Vzhledem ke svému hudebnímu vzdělání a hudebnímu citu, si těžce potrpím na tonalitu, neboli tóniny, o čemž spousta djs nemá ani tušení, co vlastně je. DnB je elektronická hudba, tudíž je mnohem jednodušší do sebe tracky míchat + vždy to bude tak nějak znít na kvalitním zvuku, ovšem po hudební stránce, to až tak super být nemusí. U tvrdého neurofunku, který ale moc nehraju, to zas až tak relevantní faktor není, poněvadž neurofunk nestojí tolik na harmonii či melodii, ale spíše na tvrdých basových a synťáckcých loopech, které létají všude možně. Ovšem nikomu nediktuju, jak má hrát, tohle je samozřejmě můj subjektivní pohled na věc. 

07) MC, nebo zahodit mikrofón?
Když neni moc nahlas, neni rušivým elementem a když nevyřvává do mikrofonu vysloveně krávoviny, tak mi to nevadí.

08) Tvůj oblíbený český a zahraniční producent / dj?
Document One.

09) Na čem v současnosti pracuješ?
Začinám se věnovat produkci, už bylo na čase, snad se mi podaří prorazit, ovšem nehodlám vysloveně spadnout do hudebního průmyslu, podle mého názoru degraduje uměleckou hodnotu i kvalitu díla.

10) Track, který tě vždy zvedne ze židle?
Until the World Ends (Mind Vortex Remix).

11) Na jakou párty by jste poslali svého největšího nepřítele?
Nemám nikterak extra nepřítele ani nepřátele a kdybych je měl někam poslat, tak asi co nejdál od sebe.

12) Pivo, nebo panáky?
Nejlíp panáka a zapít ho pivem.

13) Prsa, nebo zadek?
Zadek mám ale prsa ještě moc ne.

14) Vzpomínky na první pořádnou párty?
První exploration, byl to můj první dnb open-air.

15) Čím se bavíš ve volném čase?
Dělám memečka, parodie, vtipný videa a vylučuji lidi z dnb scény.

Díky moc za odpovědi, ať se ti daří a snad se brzy uvidíme na nějaké party. Doufáme že se vám Pondělní Rychlovka s Hrounexem líbila a budeme rádi když ho podpoříte ZDE na jeho facebooku.