PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Úterní Rychlovka s Mike Helper

Publikováno 09.10.2018

Žádné sladké řeči kolem, žádná dlouhá předehra, neradi ztrácíme čas a tak jdeme rovnou na věc! Ovšem, občas si ten víkend lehce protáhneme a proto vám přinášíme Úterní Rychlovku! Dnes jsme si to rozdali s djem a zakladatelem mejdanů a crew Homicidal Rage, kterým je Mike Helper!

MIKE HELPER
Mike Helper aka Michal Pomahač je Dj a hlavní manažer projektu Homicidal Rage. Počátek jeho kariéry se datuje k roku 2014 a
pořádání Homicidal Rage eventů na domácí půdě v Kralupech nad Vltavou odstartoval v roce 2016. Tyto již kultovní akce orientované především na drum´n bass se těší vysoké popularitě. Za mixem se na nich vystřídala jména jako například Volume Plus, Forbidden Society, A-Cray, VirCZ, Counterstrike, italské eso Merikan a další. Kromě jiného stojí za zmínku určitě i organizace techno eventů OK! Let´s Rage ve spolupráci s Bat.Promotion nebo projekt Unity Rage... Svými energickými a svižnými sety lomeného beatu jako jeden z hlavních představitelů Homicidal Rage crew doprovází zmiňované headlinery na svých mejdanech.

01) Jak si přišel ke své DJské přezdivce? Proč / podle čeho sis vybral svůj DJ nick?
Tak tohle je celkem jednoduchý :D Chtěl jsem, aby mě moje přezdívka vystihovala co nejvíc a bylo to i tak nějak zábavný.
Proto jsem si své jméno jednoduše přeložil do angličtiny (Michal Pomahač - Mike Helper).

02) Cross, Storm, nebo?
To nejde si vyloženě vybrat, který je lepší. Každý klub má takovou svojí atmosféru. Takže na některé akce bych šel radši do Crossu a na jiné zase do Stormu.

03) Klub, nebo open-air?
Určitě openair. Ještě od té doby, co zakázali kouřit v klubech, mi je openair bližší :D

04) Tisíc tracků za minutu, nebo žádný spěch?
Nooo, řekl bych spíš že mi záleží na prolínaní tracků, takže se vždycky snažím zahrát tracky, které se k sobě hodí a co sebe zapadají, aby to nebyla nějaká hovadina. Občas to zas lidi vyžadují to do nich chrlit pod tlakem, takže je to takový jak kdy, jak kde.

05) Tvých aktuální top 5?
A.M.C & Six Blade - Killa, Prolix & Black Sun Empire - The Message, What So Not & LPX - Better (ShockOne Remix), Matrix & Futurebound - Universal Truth, Dirtyphonics - Hoverboard

Mike Helper's soundcloud

06) b2b, nebo samostatná jízda?
Tak většinou hraju rád solo, ale teď na pár akcí jsme hráli společně s Dogzanem a s ním mě to za mixem dost baví.

07) MC, nebo zahodit mikrofón?
MC'ho jsem ještě do svého setu neměl ale rozhodně nejsem proti MC's. Myslím, že je to dobré zpestření do setu a že někteří dokaží dobře vyhypovat crowd. Navíc jsme teď do naší crew přijali Ill Minded MC, který mi jako MC naprosto sedí.

08) Tvůj oblíbený český a zahraniční producent / dj?
Těch je víc rozhodně :D Ze zahraničních producentů mě asi nejvíce oslovují Black Sun Empire. Dále třeba Misanthrop, Neonlight, Prolix, Drumsound and Bassline Smith ale třeba i Hallucinator, Lucy Furr, Triamer. Ze zahraničních dj's jednoznačně A.M.C. To co předvádí za mixem je neskutečný. Jeho sety mě asi nikdy nepřestanou bavit.
Z našich producentů se mi líbí tvorba nejvíc určitě Symplexe. Dále třeba R-Flyer, No Money a líbí se mi i věci od VirCZ. Z českých dj's se mi asi nejvíc zamlouvá X.Morph.

09) Na čem v současnosti pracuješ?
V současnosti makáme na připravách před klubovou sezonou. Snažíme se vymyslet něco nového, na co nalákat lidi. Nechceme aby to bylo jen: ,,Přijď na naší akci, protože je tu headliner''. Dál Lukáš z The Creators dodělal HR Studio, za co jsem na něj hrdý. J-Rider a El Marseel otevřeli u nás hudební bar, kam budeme směřovat naše menší eventy. Chystáme se taky s Dogzanem konečně pustit do nějaké vlastní tvorby a pomalu připravujeme program na další rok na Unity Rage 2019.

10) Track, který Tě vždycky zvedne ze židle?
René LaVice - Cold Crush (ft. Gydra) (To mě ještě neomrzelo :D)

11) Na jakou párty bys poslal svého největšího nepřítele?
Já nemám asi žádného nepřítele, a ani nemám tip kam bych ho měl poslat :D

12) Pivo, nebo panáky?
Určitě panáky. Jenom panáky!

13) Prsa, nebo zadek?
Tohle je jednoduchý! Na 100 % prsa. Zadek má každá, prsa ne :D

Mike Helper

14) Vzpomínky na první pořádnou párty?
Asi nejspíš hned první Homicidal Rage. Konal se v takovém menším klubu tady u nás s Volume Plus a přišlo cca 200 lidí. No a od téhle doby se začlo všechno tak nějak rozvíjet dál. Za nejlepší akci považuju Homicidal Rage 666 s Merikanem. Nejlepší atmosféra a super párty!

15) Čím se bavíš ve volném čase?
Ve volném čase se snažím trávit veškerý čas s přítelkyní. Poslední dobou toho času není moc, takže každá chvilka dobrá. Rád si zahraju něco na PS4 na odreagovaní a nejlépe právě s přítelkyní. Jinak rád zajdu na nějakou grilovačku s kámošema ,někam na výlet, nebo zůstanu doma a pustím si nějaký film. Nejlépe nějaký horor :D

Díky moc za odpovědi, ať se ti daří a snad se brzy opět uvidíme na nějakém mejdanu. Doufáme že se vám opožděná Pondělní Rychlovka aka ' Uterní Rychlovka s Mike Helper líbila a budeme rádi když ho podpoříte ZDE, na jeho facebooku.