PředchozíDalší
Náhledový obrázek novinky

Víkend v praze, plný rytmů drum&bassu

Publikováno 15.08.2018 Přečteno 1603x

Stejně tak, jak se zkracují dny a prodlužují noci i léto se blíží ke svému konci. Pro někoho to znamená návrat do školy, pro jiného nic, jelikož se stejnak pachtí v práci celé červenec i srpen. Takže proč si neužít ještě možnost kombinace tak lákavých věcí, jako je sluníčko, pivko a dobrá muzika. Celou tuto sestavu si do syta užiješ na víkendovém Pražském Drum&Bass Festivalu!

PDF zastává názor, že drumandbass má spoustu podob a byla by velká škola nezkusit je propojit. Proto se můžeš těšit na skoro všechny subžánry zlomených beatů od původních pomalých junglů přes dnb raných devadesátek až po digitální svižný zvuk současnosti. V neodolatelném prostředí Prahy najdeš přesně dvě místa, kde zastihneš djs. Prvním z nich je legendární ostrov Štvanice, kde se můžeš těšit od 16:00 do 21:30 na hudební produkci. Pokud ještě nemáš plány doporučuji vzít deku a s přáteli přijít pochillit při poslechu hudby. Dalším místem, kde zaslechneš líbivé tóny bude pražský club Cross. A nejen přímo v klubu, ale i na přilehlém Cross Square.

Program festivalu je rozdělen do sekcí podle subžánru. Každým úsekem vás provedou osvědčení průkopníci a propagátoři daného stylu. A na jaké styly se dostalo? Deep, liquid, jump up, , neurofunk, jungle, autonomic a atmospheric.

V pátek se můžeš na Štvanici těšit na liquidy v podání PDF crew DJs. Na horní stage Cross clubu tě přivítají jump up a neurofunk v podaní předních českých djs jako je Pixie, Furious Freaks či jeden člen naší crew o kterém se povíme více později. Na dolní stage tě čeká house a breakbeat. Za mixem tě přivítá Pavel Bidlo nebo OhmSquare Soundsystem.

Hlavní den PDF bude typický sobota. Prolínaní bude nejvíc viditelné na Štvanici kde od 13:00 do 21:30 se vystřídají všechny výše zmíněné styly, takže se budeš moci sám přesvědčit kolik krásy skrývá drumandbass. Z djs se představí například Rido, KanJacca, Nitrous a mnoho dalších. Horní stage Cross clubu obsadí liquid a deep. Z českých DJs se můžeš těšit na Theyu, KamCZu, Toma Smalla či Runkyho. To ovšem není vše. Jako na hlavního headlinera si zde budeš moci poslechnout od 1:00 skvělý britský projekt Technimatics, který tě rozhodně nenechají chladným.

No a na koho se tedy můžeš těšit z naší crew. Bude to náš šéfik Volume Plus, který v pátek obsadí horní stage Cross clubu od 4:00. Těš se na pořádně našlapaný set, kde nebudou chybět pro Matouše typické double dropy, rychlé mixy a energie, jež ti nedovolí se zastavit

Což znamená, že program na víkend by byl a rozhodně ne žádný bečkový. Proto se neválej doma, doraž relaxovat a poznat nové hudební zážitky na PDF.

www.facebook.com/events/2080497181964908